Zamów próbnik tkanin
Category Banner

Sznurki

(4 produkty)

Wybierz filtry
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Sznurki mają wiele zastosowań w naszym codziennym życiu. Pomagają przy pracach domowych, budowlanych, rolniczych, florystycznych i wielu innych. Ze sznurków korzysta również branża meblowa.

Każdy z tapicerów ma własne sposoby na mocowania i ściągania warstw mebla. Niektórzy tapicerzy korzystają z pasów, inni z gumy, a co niektórzy ze sznurków tapicerskich. Mają one swoje zastosowanie również przy tzw. pikowaniu mebli. W przypadku bardzo mocny i grubych warstw tapicerskich nici mogą okazać się zbyt słabe lub cienkie do uzyskania oczekiwanego efektu. W takich sytuacjach można zastąpić je sznurkiem o odpowiedniej grubości. Renowacja mebli to kolejna część branży meblarskiej, która chętnie korzysta ze sznurków tapicerskich. Patrząc na stary fotel, krzesło, czy sofę trudno jest odgadnąć, co kryje w środku oraz jakich metod tapicerskich użył poprzednik. To tylko kilka nielicznych sytuacji, w których warto mieć pod ręką sznurek tapicerski.

Sznurki tapicerskie mogą znaleźć również zastosowanie w produkcji akcesoriów dekoracyjnych. Przykładem jest np. makrama, która doskonale wpisuje się w aktualne trendy, nawiązujące do stylu Boho. Sznurek z pewnością znajdzie również zastosowanie przy wieńcach na drzwi i dekoracjach na stół. Przy jego użyci ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Sznurki tapicerskie przede wszystkim poddaje się kategoryzacji ze względu na średnicę splotu oraz ilość mb na szpulce. Zastosowane zróżnicowanie pomaga w doborze sznurka odpowiedniego do oczekiwań i wykonanych prac.

Porównaj

0/5