Zamów próbnik tkanin
Category Banner

Nici

(8 produkty)

Wybierz filtry
Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Kiedy w ulubionej bluzce pojawi się dziurka albo gdy zapragniesz połączyć ze sobą różnego rodzaju tkaniny — z pomocą przychodzą nici. Cerowanie, zaszywanie czy łączenie materiałów jeszcze nigdy nie było takie proste! Wystarczy tylko odpowiednio dobrany rodzaj, by móc z łatwością wykonać zaplanowane czynności.
Nici w szyciu maszynowym, a zwłaszcza w tapicerstwie czy krawiectwie mają ogromne znaczenie.
Dlatego warto zadbać o ich wysoką jakość. Istotny jest także ich odpowiedni kolor oraz grubość, którą powinniśmy dopasować do rodzaju zaszywanej tkaniny i wielkości igły.

Nici szwalnicze — cechują się dużą wytrzymałością, gładkością i równomierną grubością, co znacząco ułatwia pracę na maszynie do szycia. Dobrej jakości nici mają zwiększoną odporność na zrywanie, nie powodują złamań igieł, nie strzępią się i nie ścierają, pozwalając zachować doskonałe szycie nawet w najbardziej wymagających warunkach. Tradycyjne nici szwalnicze stworzone są z przędzy, której skład to 100% poliestru. Syntetyczne włókna zapewniają odpowiednią trwałość, elastyczność i wytrzymałość.
Doskonale sprawdzają się do przeszyć galanterii skórzanej, obić mebli tapicerowanych, obuwia czy też tapicerki samochodowej.

Rodzaje nici

W zależności od przeznaczenia, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nici. Najczęściej spotykanymi są nici bawełniane oraz poliestrowe bądź ich mieszanki.
Nici bawełniane bądź te, u których widnieje domieszka bawełny, świetnie nadają się do szycia ręcznego i maszynowego, sprawdzając się podczas szycia obrusów, ręczników czy pościeli.
Nici syntetyczne są bardziej uniwersalne. Można nimi szyć wszystkie typy materiałów. Zarówno te wykonane z naturalnych włókien – bawełna czy też len, jak i mieszanych bądź syntetycznych — poliester.

Grubości nici

Nm – tak właśnie oznacza się dokładną ilość metrów nici, jaka przypada na 1 gram.
Im wyższe oznaczenie, tym nić jest cieńsza i delikatniejsza. Jeżeli wartość przypisana do danej nici wynosi 120/3, to jest to informacja, która mówi nam, że nić składa się z trzech, ciasno skręconych ze sobą przędzy, mierząc przy tym 120 metrów długości.
Wyróżniamy poszczególne wartości: Nm 10-24 to nici grube, Nm 30-50 - nici średnie, a nici powyżej 60 Nm to nici cienkie. Nićmi, które najczęściej znajdują swoje zastosowanie, są modele z oznaczeniem 120.
Grubość nici powinna być dostosowana do grubości szytych materiałów. Im cieńszy materiał tym powinniśmy zastosować cieńsze nici i odwrotnie.

Porównaj

0/5