Zamów próbnik tkanin

Dodatki do domu

(145 produkty)

Podkategorie
Wybierz filtry
Pokazano 1-36 z 145 pozycji
Pokazano 1-36 z 145 pozycji

Oferta sklepu internetowego Mir-Tex24 poszerzyła się o dodatki do domu. Naszym celem jest sprzedaż nie tylko najwyższej jakości tkanin i artykułów tapicerskich, ale również dodatków do domu powiązanych z tkaninami. Mamy nadzieję, że dzięki nim Twój dom nabierze charakteru, stylu oraz przytulności. Ponadto dodatki do domu nie zawsze muszą być tylko ładne, ale mogą być również praktyczne. Na początek przygotowaliśmy kilka wskazówek jak dekorować dom.

Postaw na styl!

Aranżacja wnętrz może być świetną zabawą dla każdego, o ile „projektant” trzyma się kilku kluczowych zasad. Dzięki nim Twoje wnętrze będzie zachwycać gości, a Ty będziesz się w nim dobrze czuć.

Pierwsza z nich (najważniejsza) nie mieszaj ze sobą stylów wnętrzarskich. Eklektyzm wychodzi tylko nielicznym, którzy mają szósty zmysł do urządzania wnętrz. W większości przypadków efekt jest odwrotny do zamierzonego.

Druga zasada dotyczy kolorów. Zanim zaczniesz aranżację wnętrza, pamiętaj o wyróżnieniu trzech rodzajów barw, których będziesz się trzymać.

  • Kolory główne – stosuj na większych powierzchniach, takich jak ściany.
  • Akcentowe – zadanie tego koluru jest podkreślenie barwy głównej. Kolory akcentowe mogą być w tonacji barwy głównej lub w tzw. kolorach ziemi np. drewniane blaty, podłogi itp.
  • Kontrastowe – W palecie zawiera się z reguły jeden taki kolor, nie trudno go znaleźć, bo rzuca się w oczy. Powinien być stosowany na mniejszych, ale rzucających się w oczy przedmiotach.

Przy aranżacji wnętrz pamiętaj o detalach, to one sprawiają, że pomieszczenie nabiera ostatecznego stylu i charakteru. Wśród tych dodatków mogą znaleźć się takie przedmioty jak obrazy, plakaty, wazon i misy oraz poduszki. Dzięki poduszkom bardzo szybko możesz przeprowadzić małą metamorfozę pomieszczenia. Przeważnie inne poduszki wybieramy w okresie jesienno–zimowy, a inne w okresie letnim. Latem chętniej stawiamy na energetyczne, żywe kolory, a w okresie zimowym na barwy, które pomogą odpocząć po intensywnym okresie wakacyjnym.

W dekoracyjnych poduszkach najfajniejsza jest ich różnorodność. Za ich pomocą można wyrazić swoje estetyczne upodobania. Osoby lubiące motywy kwiatowe lub geometryczne mogą wybrać adekwatne do tego wzory. Ponadto przy pomocy niskiego kosztu możesz szybko zmienić ich wygląd – wystarczy nabyć nowe poszewki.

Praktyczne dodatki do domu

W urządzaniu domu należy również pamiętać o jego praktycznym wymiarze. Przykładem, który wpływa na praktyczne urządzenie domu, jest np. materac lub topper. Zdrowy i odprężający sen to podstawa każdego dnia. Warto zatem zwrócić na ten element szczególną uwagę. W ofercie Mir-tex24 znajdziesz  tkaniny materacowe, z których możesz uszyć nowy pokrowiec na materac lub zakupić topper nawierzchniowy poprawiający komfort codziennego snu.

Praktyczne dodatki do domu to również wybór odpowiednich tkanina dla przedmiotów codziennego użytku, np. jeśli w domu przebywa pies, warto wybrać tkaniny odporne na zadrapania i zaciągnięcia. W przypadku małych dzieci pomocne mogą okazać się tkaniny z właściwościami hydrofobowymi, zwiększającymi odporność na plamy.