Category Banner

Zasłonowe

(346 produkty)

Wybierz filtry
Pokazano 1-36 z 346 pozycji
Pokazano 1-36 z 346 pozycji

Zasłony to jedna z najpopularniejszych dekoracji okiennych, która zapewnia mieszkańcom prywatność, chroni przed napływającym z zewnątrz światłem i doskonale uzupełnia aranżację wnętrza. Odpowiednio dobrane zasłony stanowią także doskonałą barierę przed hałasem, chłodem oraz wiatrem.
Wybór tkanin na zasłony to nie tylko kwestia doboru kolorystycznego. By zasłony pełniły funkcję nie tylko ozdobną, ale i praktyczną – należy wybrać odpowiedni materiał.

Tkaniny zasłonowe różnią się od innych tkanin grubością, strukturą, odpornością oraz niespotykanym wzornictwem.
Wybierając odpowiednią tkaninę na zasłony, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim styl i wielkość wnętrza, w jakim mają się one znaleźć.
Mamy do wyboru wiele różnych kolorów, wzorów, zdobień i rodzajów materiału. Tkaniny na zasłony musimy dobrać w taki sposób, by idealnie współgrały z aranżacją wnętrza.
Nowoczesne, niemalże surowe wnętrza pięknie przyozdobią wyraziste zasłony z tkanin drukowanych, które posiadają geometryczne wzory. Z kolei wielobarwne, kwiatowe wzory sprawdzą się we wnętrzach romantycznych, rustykalnych bądź urządzonych w angielskim stylu. Klasyczny wystrój wnętrza dopełnią zasłony wykonane z eleganckich, lekko połyskujących tkanin welurowych – w tym przypadku gramatura materiału w ogromnym stopniu decyduje o tym, w jaki sposób układa się materiał.

Odpowiednio dobrane tkaniny na zasłony potrafią w kilka chwil odmienić charakter pomieszczenia. Jest to jedno z najtańszych i najmniej wymagających wysiłku pomysłów na odświeżenie wnętrza. Wystarczy dobrze dobrać, wymierzyć i upiąć materiał, aby nie tylko ocieplić przestrzeń, ale także nadać jej odpowiedniego klimatu.